Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
ALTMIŞİKİNCİ SESLİ KİTABI: "PASCAL QUIGNARD - DÜNYANIN BÜTÜN SABAHLARI"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin altmışikinci sesli kitabı "PASCAL QUIGNARD - DÜNYANIN BÜTÜN SABAHLARI".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı çağdaş Fransız edebiyatının önde gelen yazarlarından Pascal QUIGNARD'ın 17. Yüzyıl Fransa'sında yaşayan Sainte COLOMBE ile öğrencisi Marin MARAIS'in gerçek yaşamlarından yola çıkan romanı "DÜNYANIN BÜTÜN SABAHLARI".

Bir usta. Sainte COLOMBE. Çalgısıyla insan sesindeki tüm tınıları çıkarabildiği söyleniyor. Karısının ölümüyle iyiden iyiye içine, müziğine kapanan bu adam, köşesinde iki kızıyla birlikte yaşıyor. Bir öğrenci çalıyor bir gün kapısını. Öğrenci dediğimize bakmayın, adam Marin MARAIS, ama daha gencecik. Sainte COLOMBE'dan müziğinin gizini öğrenmek istiyor. Sainte COLOMBE onu yanına alacak. Büyük kızı da vurulacak çocuğa.

“Dünyanın Bütün Sabahları” gölgelere övgüdür, gölgelere ağıt. Ulu bir dut ağacının dalları arasına kurulmuş, viyola sesinin eksik olmadığı derme çatma bir kulübenin altında biten, yaşayan, ölen ve dirilen gölgelere...

Alain CORNEAU tarafından 1991 yılında filme uyarlanan, Jean-Pierre MARIELLE ve Gérard DEPARDIEU gibi usta oyuncular ve Jordi SAVALL'in ezgileriyle zenginleşen “Dünyanın Bütün Sabahları” çağdaş edebiyat kadar sinema tarihinin de unutulmazları arasındadır.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"PASCAL QUIGNARD - DÜNYANIN BÜTÜN SABAHLARI" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler