Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
KIRKALTINCI SESLİ KİTABI: "GABRIEL GARCIA MARQUEZ - KIRMIZI PAZARTESİ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin kırkaltıncı sesli kitabı "GABRIEL GARCIA MARQUEZ - KIRMIZI PAZARTESİ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Latin Amerika Edebiyatı'nda büyülü gerçekçilik olarak anılan akımın önde gelen isimlerinden olan 1982 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazananan Kolombiyalı büyük yazar Gabriel Garcia MARQUEZ'in 1981 yılında yayımlanan yedinci romanı olan "KIRMIZI PAZARTESİ".

Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin öyküsü. Hem Kolombiya'da, hem de yayımlandığı dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede sarsıcı etkileri olmuş bir roman. Usta yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayet olayını aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago NASAR'ın öldürüleceği daha ilk satırlardan belli. Kırmızı Pazartesi, yalnızca bir cinayetin arka planını değil, bir halkın ortak davranış biçimlerinin potresini de çiziyor. Böylece, sonuna dek ilgiyle dinleyeceğiniz bu kısa ve ölümsüz roman, bir toplumsal ruhçözümü niteliği de kazanmış oluyor.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"GABRIEL GARCIA MARQUEZ - KIRMIZI PAZARTESİ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler