Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ'NİN
KIRKBEŞİNCİ SESLİ KİTABI: "HONORE DE BALZAC - VADİDEKİ ZAMBAK"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin kırkbeşinci sesli kitabı "HONORE DE BALZAC - VADİDEKİ ZAMBAK".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Fransız Edebiyatı'nda gerçekçi roman anlayışının öncüsü sayılan Honore de BALZAC'ın 1836 yılında yayınlanmış; platonik ve umutsuz bir aşkı konu alan romanı "VADİDEKİ ZAMBAK".

Romanın başkahramanı Felix, çocukluğundan gençliğinin en ateşli günlerine kadar hayalinde canlandırdığı erişilmez varlığın Henriette'de gerçekleşeceğini anlamıştı. Çünkü o vadideki zambaktı.

Honore de BALZAC'ın bazı eserleri dikkatle okunduğunda, yaşanılan zamana göre eşsiz bir toplum bilimini ince bir sadelikle anlatmaktadır. Romantizmin en güçlü yazarlarından biri olan Fransız yazar, bu romanda bir gönül ilişkisinin insan hayatında kapanmaz yaralara neden olabileceğini, ayrılık ve kavuşmalarla güçlenen bir aşkın insanları değişik boyutlara sürüklediğini anlatmaktadır. Aşkın zaman ve mekan tanımadığını, mutluluktan hüzne dönüştüğünü ve aşkın gerçek gücünü bu romanı dinlediğinizde daha iyi anlayacaksınız...

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"HONORE DE BALZAC - VADİDEKİ ZAMBAK" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler