Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
KIRKDÖRDÜNCÜ SESLİ KİTABI: "SAMUEL BECKETT - YIKILANLAR"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin kırkdördüncü sesli kitabı "SAMUEL BECKETT - YIKILANLAR".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı İrlandalı oyun yazarı, romancı, Saçma Tiyatrosu'nun en önemli temsilcisi Samuel BECKETT'in 1957 yılında radyo oyunu olarak yayınlanan kitabı "YIKILANLAR".

Yazdığı roman ve oyunlarıyla tanınan Samuel BECKETT 1909 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görüldü. Yapıtlarıyla modernist soyut tiyatrosunu temellendirmiş ve en yetkin örneklerini vermiş olan BECKETT, ürünlerini nihilist dünya görüşü doğrultusunda ortaya koymuştur. Yapıtlarında, dünyayı, toplumu, insanın her türlü anlam ve ufuktan yoksun, umutsuz bir yalnızlaşma ve yabancılaşma içinde, kendi varlığını taşımak zorunda kaldığı bir yer olarak ortaya koymaya çalışmıştır. Yapıt kişileri, bu açıklanamaz dünyanın ürünü kötürümlerdir. Kayıtsız ve edilgen oldukları kadar, ne kendileriyle iletişim kurabilme, ne de çevrelerine ilişkin bir söylemde bulunabilme gücüne sahiptirler. Saçma, bilinemez, kapkaramsar bir hiç ortamındadırlar. Varlıklarını gitgide yitirirler.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"SAMUEL BECKETT - YIKILANLAR" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler