Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
KIRKINCI SESLİ KİTABI:
"AHMET HAMDİ TANPINAR - SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin kırkıncı sesli kitabı "AHMET HAMDİ TANPINAR - SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı çağdaş Türk romancı, öykücü, şair aynı zamanda 1942-1946 yılları arasında Kahramanmaraş milletvekilliği yapmış Ahmet Hamdi TANPINAR'ın 1961 yılında yayımlanmış olan son romanı "SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ".

"Saatleri Ayarlama Ensitüsü"nün üçyüzyetmişbir sayfalık oylumunun ilk ikiyüzyirmiüç sayfasında enstitü yoktur. Romana adını veren kurum, metnin ancak neredeyse son üçte birinde ön plâna çıkar.

Ahmet Hamdi TANPINAR'ın şiiri sembolist bir ifade üzerine kurulmuştur. Aynı anlatım tarzı romanlarına da zaman zaman sirayet eder. "Saatleri Ayarlama Ensitüsü" toplumumuzun bu değişme süreci içindeki durumunu, fertten yola çıkarak topluma varan bir teknikle anlatıyor.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"AHMET HAMDİ TANPINAR - SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler