Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

"İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"
17. SAYI YAYINLANDI...

Bir 5 Mayıs El Hijyeni Gününü daha geride bıraktık. Birçok kurumumuzda oldukça güzel kampanyalar ve faaliyetler yapıldığını sevinerek izliyoruz. Bu güzel çalışmalar ile el hijyenine uyum oranlarının daha da artacağına inanıyoruz. Bu çalışmaların süreklilik içerisinde yapılması, uyum oranlarının izlenmesi ve geri bildirimler yapılması büyük önem taşıyor. Sağlık bakımı ile ilişkili infeksiyonların önlenmesinde hastanelerimizde su ve hava kontrolü de oldukça önemli ve zaman zaman su veya hava kaynaklı salgınlar yaşıyoruz. Yapılan incelemelerde bazı hastanelerimizdeki su sistemlerinde Legionella spp. saptandığını görüyoruz.

Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği tarafından online olarak yayınlanan "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"nin 17. sayısında "Hastanelerde Hava ve Suyun Kontrolü" ve "Hastanelerde Legionella Kontrolü" ile ilgili Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2017 (HİEP 2017)'de yapılan 2 konuşmanın özetini e-posta aracılığıyla HİDERİM üyelerine ulaştırdık.

Siz de eğer henüz üye değilseniz www.hiderim.org adresinden "Üye Olmak İçin" linkini tıklayarak HİDERİM'e üye olup "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"ni takip edebilirsiniz.

Bu paylaşımların infeksiyon kontrolünde istediğimiz noktaya gelmemize katkıda bulunması dileğiyle...

www.hiderim.org

Haberler