Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YİRMİBİRİNCİ SESLİ KİTABI: "FYODOR DOSTOYEVSKİ - SUÇ ve CEZA"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yirmibirinci sesli kitabı "FYODOR DOSTOYEVSKİ - SUÇ ve CEZA".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Rus yazar Fyodor DOSTOYEVSKİ'nin romanlarından "SUÇ ve CEZA".

Düştüğü yoksulluk çıkmazında toplum kurallarının bağından kurtulduğuna inanan bir gencin hikâyesini anlatan "Suç ve Ceza" ahlâkın anlamını sorgular. DOSTOYEVSKİ'nin yazın hayatının olgunluk döneminde kaleme aldığı "Suç ve Ceza", Raskolnikov adlı gencin ahlâki hesaplaşması üzerinde yükselir: Raskolnikov öldürmeyi planladığı tefeciden aldığı parayı hayırlı bir amaç için kullanırsa, işlediği suçun doğasını kalıcı biçimde değiştirebilir mi? Hırsızlık ve cinayet gibi suçlar, "yüce amaç"larla işlenmesi durumunda cezasız kalabilir ve vicdanın yükünden kurtulabilir mi? DOSTOYEVSKİ'nin en çok okunan romanı olan "Suç ve Ceza", yayımlandığı günden bu yana insan ideallerini ahlâki ve felsefi sorularla sınamaya devam ediyor.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"FYODOR DOSTOYEVSKİ - SUÇ ve CEZA" sesli kitabını dinledikten sonra isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler