Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
ONYEDİNCİ SESLİ KİTABI: "J. K. ROWLING - HARRY POTTER ve SIRLAR ODASI"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin onyedinci sesli kitabı "J. K. ROWLING - HARRY POTTER ve SIRLAR ODASI".

"KİTAPLARI DİNLEYİN” Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı "Harry Potter ve Sırlar Odası". Oldukça zor bir sene atlatan Harry Potter; Hogwarts'daki 2. yılına büyük bir sevinçle başlar. Fakat okulda sırasıyla taşlaşan öğrenciler yüzünden günah keçisi olmuştur. Aslında yaz tatilinde kendisine görünen cin Dobby'nin yaptıkları ve söyledikleri onu etkilemiştir. Çünkü Dobby, Harry Potter'ın büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldığını söylemiştir. Dobby Harry ve arkadaşı Ron'un Okul trenine binmesini bile engellemiştir.

Harry Quidditch takımının değişmez arayıcısı olmuştur. Zaman ilerledikçe en yakın arkadaşlarından olan Hermione'nin taşlaşması ve Ron'un kızkardeşi Ginny'nin kaçırılması onu tuvalet hayaleti Mızmız Myrtle'a yönlendirmiştir. Fakat bundan önce Harry'nin eline geçen bir gizemli günlük olayların büyümesine yol açtı. Günlüğün sahibiyle günlükte esrarengiz konuşmalara imza atan Harry,günlüğün içine girerek burada sırlar odasını Hagrid'in açtığını sanır. Harry ile Ron karanlık ormanda Aragog ile karşılaşıp canavarın o olmadığını anlarlar.Örümceklerin kendilerine saldırması sonucu Uçan Ford Anglia ve Harry'nin yeni büyüsü sayesinde kaçmayı başarırlar. Lockhart'ı Mızmız Myrtle'ın tuvaletine gitmeye zorlayarak orada sırlar odasını keşfederler.Giilderoy Lockhart onların hafızalarını silmeye kalkışır fakat Ron'un kırık asası büyüyü geri teptirir Harry odanın sonuna gider.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

J. K. ROWLING - HARRY POTTER ve SIRLAR ODASI'nı dinledikten sonra isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler