Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

"İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"
12. SAYI YAYINLANDI...

Protez infeksiyonları hastalar için önemli bir morbidite ve mortalite nedenidir. Tanısında zaman zaman güçlükler yaşanmakta, tedavisi uzun sürmekte ve protezin çıkarılmasıyla sonlanabilmektedir. Özellikle protez operasyonlarının yapıldığı ameliyathane odalarının hava kalitesi bu infeksiyonların önlenmesinde büyük önem taşımaktadır. Hastanelerimizdeki hava kalitesinin sürekli takip edilmesi ve ideal koşulların sağlanması, hastane infeksiyonlarının önlenmesi için mutlaka gereklidir.

Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği tarafından online olarak yayınlanan "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"nin 12. sayısında havadaki bakteri koloni sayısının düşürülmesinin protez infeksiyonlarının azaltılması ve önlenmesinde anlamlı etkisinin gösterildiği bir makale e-posta aracılığıyla HİDERİM üyelerine ulaştırıldı. Ayrıca Nisan ayında yapılacak olan Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı (HİEP) 2017'nin Bilimsel Programına ve web sayfasına www.hiep2017.org linkinden ulaşabilirsiniz.

Siz de eğer henüz üye değilseniz www.hiderim.org adresinden "Üye Olmak İçin" linkini tıklayarak HİDERİM'e üye olup "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"ni takip edebilirsiniz.

Bu paylaşımların infeksiyon kontrolünde istediğimiz noktaya gelmemize katkıda bulunması dileğiyle...

www.hiderim.org

Haberler