Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

"İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"
10. SAYI YAYINLANDI...

Sağlık bakımı ile ilişkili infeksiyonların önlenmesinde hastanelerin mimari yapısı büyük önem taşıyor. Hastaların tek kişilik odalarda yatırılması infeksiyon kontrolünün başarısı için vazgeçilmez bir koşul. Tek kişilik odalar, özellikle izolasyon önlemlerinin eksiksiz ve başarı ile uygulanabilmesinde hem kliniklerde hem de yoğun bakımlarda mutlaka gerekli ve yeni yapılacak hastanelerde mutlaka bu koşulun sağlanması gerekiyor. Eski hastanelerde ise mutlaka koşulların gözden geçirilmesine ve renovasyon çalışmalarına ihtiyaç var.

Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği tarafından online olarak yayınlanan "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"nin 10. sayısında tek kişilik odaların ve el hijyeni için el antiseptiklerine kolay ulaşabilmenin infeksiyon kontrolüne etkisi konusundaki bir derleme ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO)'nün infeksiyon kontrolü için yayımladığı, başarılı bir program için temel öğeleri içeren kanıta dayalı bir kılavuz e-posta aracılığıyla HİDERİM üyelerine ulaştırıldı.

Siz de eğer henüz üye değilseniz www.hiderim.org adresinden "Üye Olmak İçin" linkini tıklayarak HİDERİM'e üye olup "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"ni takip edebilirsiniz.

Bu paylaşımların infeksiyon kontrolünde istediğimiz noktaya gelmemize katkıda bulunması dileğiyle...

www.hiderim.org

Haberler