Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

"İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"
9. SAYI YAYINLANDI...

Bu bültenimizde hastanelerimizde el hijyeni kadar önemli bir diğer konu olan yüzeyler ve hasta çevresinin temizliğini gündeme getiriyoruz. Günümüzde temizlik için modern teknolojiler geliştirilmiş olsa da, bunların el ile yapılan temizliğe olan üstünlükleri, uygulanabilirlikleri ve maliyetleri tartışılmaya devam etmektedir. Bir diğer yandan, çalışmalarda el ile yapılan temizliğin optimal olmadığı gösterilmiştir. Temizliğin değerlendirilmesi ise ayrı bir tartışma konusudur. Burada en azından belirli periyodlarla modern ve biyolojik yöntemlerin devreye girmesi (ATP gibi) makul gibi görünmektedir.

Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği tarafından online olarak yayınlanan "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"nin 9. sayısında yüzeyler ve hasta çevresinin temizliği ile ilgili 3 güncel literatür e-posta aracılığıyla HİDERİM üyelerine ulaştırıldı.

Siz de eğer henüz üye değilseniz www.hiderim.org adresinden "Üye Olmak İçin" linkini tıklayarak HİDERİM'e üye olup "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"ni takip edebilirsiniz.

Bu paylaşımların infeksiyon kontrolünde istediğimiz noktaya gelmemize katkıda bulunması dileğiyle...

www.hiderim.org
Haberler