Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

"KLİNİK ARAŞTIRMA TASARIMLARI EL KİTABI" YAYIMLANDI!!!

Klinik Araştırmalar Derneği tarafından hazırlanan "KLİNİK ARAŞTIRMA TASARIMLARI EL KİTABI" yayımlandı.

Yayınevimiz tarafından grafik-tasarım ve redaksiyonu gerçekleştirilen 144 sayfa, kuşe kağıda basılı, 15 x 21 cm boyutlarında, konunun uzmanları tarafından hazırlanan "KLİNİK ARAŞTIRMA TASARIMLARI EL KİTABI"www.bilimseltipyayinevi.com adresinden satın alabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle...

www.bilimseltipyayinevi.com


ÖNSÖZ'DEN

Bu kitap size bir klinik çalışma sırasındaki kuralları açıklamak için yazılmıştır. Ancak bu kurallardan düzenleyici kurallar bu kitabın konusu değildir. Asıl konumuz klinik araştırma sırasında araştırmayı yürütmek için kullandığımız metodoloji ve tasarımdır. Bu kitap boyunca gerek klasik tasarımlar, gerek yeni tasarımlar hakkında bilgiler bulacak, araştırma sırasında taraf tutmayı (bias) önleyen yöntemleri öğrenecek, çalışmalarda gönüllü ile ilgili metodolojik sorunları ve çözümlerini göreceksiniz. Bu kitabın oluşmasını sağlayan tüm değerli yazarlarımıza çok teşekkür ederiz.

Klinik Araştırmalar Derneği bu ve benzeri kitaplar aracılığıyla klinik araştırmaların çeşitli yönlerini daha anlaşılır hale getirmeyi amaçlamaktadır. Önümüzdeki dönemde de benzeri yayınlarla farklı konularda yol gösterici olmayı amaçlamaktayız. Gerek bu kitabın, gerekse diğer yayınlarımızın yararlı olması dileği ile iyi okumalar.

Klinik Araştırmalar Derneği Adına
Prof. Dr. Hamdi AKAN


Haberler