Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

DAVETLİSİNİZ!...
KATETER BAKIM SANATI TOPLANTILARI

Kateterle İlişkili Kan Dolaşımı İnfeksiyonları (KİKDİ), hastanedeki yatış süresinin uzamasına, morbidite ve mortalitede artışa neden olmakta ve buna ek olarak ayrıca sağlık harcamalarında artışı da beraberinde getirmektedir. Ülkemizde bu konuda yapılmış olan birçok iyi uygulamaya ve infeksiyonların azaltılması konusundaki başarılı çalışmalara rağmen, KİKDİ'nin azaltılması konusunda ülke çapında eğitimlere ve uygulamalı çalışmalara aralıksız devam edilmesi konusunda gereksinim olduğu aşikardır.

Toplantımızda, kateterlerin takılmasından çıkarılmasına kadar olan süreç, santral venöz kateterler ve periferik venöz kateterler için ayrı ayrı oturumlarda ele alınacaktır. Kateterlerin yol açtığı komplikasyonların engellenmesi ve KİKDİ'lerin azaltılması için dikkat edilmesi gereken noktalar, hem teorik hem de pratik eğitimler ile verilecektir.

Toplantımızın içeriği, katılan hekimlere ve hemşirelere günlük hayatta uygulayabilecekleri bilgiler ve yaklaşımlar dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

Sevgi ve Saygılarımızla.

Prof. Dr. Halis AKALIN
Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği
Başkanı

Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği tarafından konu ile ilgili hemşire ve hekimlere yönelik olarak düzenlenen, İNFEKSİYON DÜNYASI Platformu ve HİDERİM Platformu tarafından desteklenen "KATETER BAKIM SANATI" Toplantıları çerçevesinde gerçekleştirilecek olan;

Kateter Bakım Sanatı Ankara Toplantısı
26 Kasım 2016, Cumartesi

Anadolu Hotels DownTown, Söğütözü/Ankara
Son Başvuru Tarihi: 21 Kasım 2016
Katılım 80 kişi ile sınırlıdır.

Kateter Bakım Sanatı Adana Toplantısı
3 Aralık 2016, Cumartesi

Sheraton Grand Adana
Son Başvuru Tarihi: 28 Kasım 2016
Katılım 60 kişi ile sınırlıdır.

TOPLANTILARA KATILIM ÜCRETSİZDİR.

Başvuru yapmak için www.kateterbakimsanati.org

Haberler