Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

"Göğüs Hastalıkları Uzmanları İçin
PLEVRA HASTALIKLARI TANI ve TEDAVİ REHBERİ” YAYINLANDI!!!

Türk Toraks Derneği ile Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği işbirliği ile hazırlanan "Göğüs Hastalıkları Uzmanları İçin PLEVRA HASTALIKLARI TANI ve TEDAVİ REHBERİ" yayınlandı.

Rehber, Türk Radyoloji Derneği, Toraks Radyolojisi Derneği ve Türk Nükleer Tıp Derneği tarafından kullanım için onaylanmıştır.

Yayınevimiz tarafından grafik-tasarım ve redaksiyonu gerçekleştirilen rehberi www.toraks.org.tr ve www.solunum.org.tr adreslerinden PDF formatında indirebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle...

www.bilimseltipyayinevi.comÖNSÖZ’DEN

• • •

Ülkemiz sağlık hizmetleri için çok önemli bir örnek oluşturacak olan bu rehber, Türkiye’de ulusal mesleki ve bilimsel nitelikli dernekler tarafından hazırlanan ilk kanıta dayalı rehber özelliğini taşımakta olup, mümkündür ki diğer konularda hazırlanacak rehberlere de yöntemsel olarak örnek oluşturacaktır.

Rehber çalışmasında, 20 üniversite ile 5 eğitim ve araştırma hastanesinde görevli, 26 profesör, 16 doçent, 3 yardımcı doçent, 7 uzman doktor olmak üzere toplam 52 öğretim üyesi, hekim görev almıştır. Elli iki rehber katılımcısının 37’si göğüs hastalıkları, 4’ü göğüs cerrahisi, 5’i radyoloji, 2’si epidemiyoloji, 2’si nükleer tıp ve 2’si patoloji alanlarındandır.

• • •

Sevgi ve saygıyla,

Muzaffer METİNTAŞ
Rehber Koordinatörü

A. Fuat KALYONCU
Türk Toraks Derneği Başkanı

Filiz KOŞAR
Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği Başkanı

Haberler